logo krásné dřevo

NÁVRHY NÁBYTKU A INTERIÉRU ZE DŘEVA


Představujeme vám tým lidí, kteří stojí za kvalitní práci v Krásném dřevu. Tým, který nápaditě navrhuje interiéry a pečlivě vyrábí nábytek. Ve stručně popsaných bodech vám zde představujeme postup výtvarné i řemeslné práce, také proč to děláme a hlavně jak to děláme. Cheme vám dokázat, že naši profesi odvádíme poctivě. Je to hlavně proto, že nás to baví. Každý designový kousek je individuální a u každého tvoříme nový příběh.

Umíte si představit jak taková práce designéra vypadá? My ano, protože to děláme každý den. Co vše spadá do role designéra, architekta nebo truhláře. Ukažeme vám co si představujeme pod pojmy design, koncept nebo detail, tedy hesla na kterých si zakládáme náš styl. Chceme vám představit jak vypadá výroba v truhlářské dílně a jak může probíhat montáž nábytku u vás doma.

Jsme designérský kolektiv a ctíme řemesla

Nejsme klasické truhlářství. Jsme mladý perspetivní tým. Tým složený převážně z vystudovaných designérů a architektů opírající se o zkušenosti pečlivě vybraných řemeslníků.

Jsme přesvědčení, že pouze takový kolektiv je schopný tvořit kvalitní nábytek ve světle dobrého designu. To, že jsme mladí je naše úžasná výhoda a odprostilo nás to od zaběhlých stereotypů a umožňuje nám otevírat dialogy nad celou řadou zdánlivě již vyřešných témat ohledně klasických truhlářských výrobních procesů, které vesměs mají za důsledek nemoderní neatraktivní design.

To, že jsme obory průmyslový design a architektura vystudovali nás opravňuje tvrdit, že designu rozumíme. Že tomu rozumíme ovšem nemusí znamenat, že se trefíme do vašeho vkusu. Být dobrý designér neznamená splnit všechna vaše nevkusná přání.

Dobrý designér chápe své znalosti, návrhářské dovednosti a výsledky této činnosti do všech úrovní společenských, estetických, ekologických a ergonomických důsledků. Tedy uvažuje koncepčně a je schopen rozeznat co je dobré, kvalitní a správné.

Věřímé, že dobrý klient respektuje odbronost a zkušenosti designéra a najíma si nás právě proto, že podle naší dříve odvedené práce nám důvěřuje. Dobrý klient hned na začátku sdělí co potřebuje, jaký styl se mu líbí a jaký má na projekt rozpočet. Následný tvůřší dialog už vedeme my.

vstup ateliér pavel míček designéři krásné dřevo truhlář designéři KD

Navrhujeme nábytek, schodiště i interiéry

To co předchází samotné výrobě nábytku nazýváme vývoj designu, skicování a hledání tvarů. Náplni práce č.1 je výroba dřevěného nábytku a schodišť.

Složení našeho týmu nás neomezuje na pohouhé návrhy a výrobu nábytku. Odbornost, zkušenosti a vzdělání nám rozšiřuje možnosti realizovat nápady na poli architektury, interiérového designu či průmyslového designu.

Technologie 3D modelování a CAD projektování přináší úžasné možnosti vytvářet přesně, rychle a ve velkém měřítku projekty i v malých týmech. Disponujeme vyspělými IT technologiemi. Pro projekci, tvorbu technických výkresů a přesné 3D modelování je využíván hlavně Rhinoceros software.

Naše pracovní morálka spočívá v disciplinovaném nasazení. Předvýrobní proces prochází etapou tvorby digitálního 3D modelu, který umožňuje designérům v reálném čase oveřit proporce a vizuální parametry objektu. Ovšem obrovským přínosem je pro klienta, který má náhled na svůj budoucí produkt ještě ve fázi samotného vývoje designu, kdy si může řadu parametrů sám definovat aniž by disponoval rozvinutou představivostí.

Forem jakými můžeme klientovi představit výsledný design je více. Tzv. 3D skicou počínaje a realisickou vizulizací konče. Tzn. že můžeme s 3D modelem v reálnem čase pracovat přímo před vámi, společně si prohlédneme design ze všech stran popřípadě upravíme určité rozměry, parametry nebo kompozici. Pro přesnou a věrohodnou představu materiálů vyhotovíme realistické vizualiace.

výkres stolu vizualizace architektura design kanceláře design dřevěného interiéru 3d model schodiště design ateliéru interiér galerie technický výkres

Design aneb koncept s jednoduchostí

Slovo design je dnes velmi oblíbené, ovšem ne vždy správně chápané. Respektive málokterá firma prezentující se heslem "designové" nabízí správnou hodnotu, které je pod tímto názvem reprezentovaná. Design je velmi lehce spojován pouze s lidským vkusem a tvarovou krásnou. Obojí ovšem podléhá zkáze času a jsou u každého z nás v krátkem čase velmi proměnlivá. Produktový, respektive průmyslový design je disciplína, kde je nutné přemýšlet koncepčně a respektovat celou řadu souvislostí. Jedná se o interdisciplinární obor, kde je výsledkem produkt, který i v dlouhodobém kontextu každé

Součástí nábytku je často i návrh osvětlení. V současností je módním trendem ale i logickým a velmi funkčním řešením LED technologie. Zafrézované schované LED pásky, LED bodové zapuštěné osvětlení. Svítidla ovládaná pomocí automatických snímačů a čidel.

design komoda design postel design interiér design expozice ytong design prodejny ton design expozice abb

Detail je prostor pro náš rukopis

Mít rukopis je pro nás důležité. Chceme disponovat vlatním nepřehlédnutelným stylem, který na produktu prozradí kdo je jeho autorem, designérem či výrobcem. Rukopisem chápeme určitý vizuální prvek, konstrukční vtip nebo pojetí konceptu, které se opakuje a sjednocuje. Mezi naše oblébené detaily patří rohové spoje řezané na pokos, tedy.... Máte rádi přiznané hrany vrstvených materiálů typu překližky či jiné masivní materiály zvláštního konstrukčního typu. Přiznané konstrukční prvky, ktere naoko ukazují jak je daná věs sestrojena. Přiznané šroubové spoje. Drásané povrchy...

Zajímavý prostor pro detail je i v kombinaci dřeva s jinými materiály. Ocel je materiál, který se ke dřevu většinou vždy hodí. Práškově lakovaná ocel v podání bílé barvy je kombinací, která dřevu v každém případě sluší. Kartáčovaná nerez nebo eloxovaný matný hliník eventuálně leštěný hliník. Mezi ocelové detaily počítáme madla dvířek nebo šuplíku. Kabelobé průchodky. Nožky skříní, stolů nebo postelí.

Dalším atraktivním materiálem, který se vhodně kombinuje se dřevem je sklo. SKlo může být číré, průsvitné nebo barevné neprůsvitné. Průsvitné neprůhledné sklo. Sklo se běžně využívá pro výplň zábradlí nebo jako dvířka skříněk.

Rádi vám ukážeme náš vzorník materiálů ve formě desek o rozměrech 450 x 450 mm, který vždy obohatíme o nový kousek materiálu z aktuálně vyráběného nábytku.

Pokud si přejete výsledný vzhled dřeva, jeho barvu, odstín nebo kresbu textury jiný než je možné vidět na našich realizacích rádi vám "namícháme" nový dřevěný vzorek na míru vašim přáním.

detail loga dřevěný spoj pokos design detail dvířka detail kování dveří design detail spoje design průchodka detail pokos překližka detail textury dub design detail pokos

Pečlivý výběr materiálu, kresby a textur

Pokud není účelem a záměrem jistá míra náhody což bývá prospěšné málokdy, tak vždy osobně dohlížíme a třídíme vybíraný materiál. Při výrobě masivních spárovek skládáme vhodné a k sobě zajímavé části textury dohromady. Máme rádi a přiznáváme přirozené vady a chyby v materiálu, suky, trhliny a praskliny. Spárovky vlastní výroby vypadají lépe, protože se osobně podílíme na jejich výrobě, lepené lamely jsou většinou v šířích 100 - 150 mm to ma za následek přirozenější kresbu dřeva. V některých případech je možné, že se klient sám osobně podílí při tvorbě výsledné textury.

Materiály se kterými pracujeme :
Pro výrobu korpusů úložných prostor : jsou vhodné plošné desky na bázi dřeva MDF tloušťky 18 mm. Laminované DTD desky většinou bílé barvy, tyto desky je nutno ohranit ABS hranou. Dále se dají aplikovat truhlářské překližky nebo průmyslové desky OSB.

Pro výrobu dvířek skříní : používáme dýhované masivní laťovky, laťovka je plošný materiál, je to klasická spárovka z levného měkkého dřeva potažená dýhou většinou dražší dřeviny. Fóliovaná MDF deska. Truhlářské překližky z břízy nebo borovice. Voděodolný vrstvený bukový Multiplex.Průmyslové lepené OSB desky. Lakované MDF desky. DTD dřevotřískové lamino desky. Masivní spárovky.

Pro výrobu nášlapu schodů a zábradlí : Lepené vrstvené materiály jako truhlářské překližky, voděodolné multiplex, lepené třívrstvé masivní biodesky. Masivní spárovky kupované i vlastní výroby z měkkých dřevin borovice a modřínu. Tvrdých dřevin jako je Dub tuzemský nebo dub červený, Bříza, Jasan, Jilm a Javor.

Pro výrobu stolů a jiného soliterního nábytku : zde je opět typické využití masivních dřevěných materiálů tvrdých i měkkých stromů. Méně bežným materiálem, ale našim oblíbeným jsou vrstvené desky a překližky.

výběr dřeva dubové řezivo dubová spárovka vzorník dřeva dubová spárovka dřevěná spárovka dub borovicová spárovka spárovka borovice břízová překližka borovice překližka bílé lamino foliovaná dvířka laťovka buk laťovka dub buková laťovka voskovaná MDF lakovaná OSB

Truhlářská dílna a výroba na míru

Využíváme většinu klasických truhlářských postupů. K pevným lepeným spojům využívéme převážně lamely, ale také kolíky. Lepené i montované spoje, disperzní lepidla, polyuretanová lepidla, epoxydová lepidla. Lakování. Polyuretanový lak a barvy. Laky s protiskluzem Bona Flow. Tvrdý voskový olej. Máme rádi spoje na pokos.

Kování je speciální kapitolou samo o sobě. Používáme dvířkové závěsy a šuplíkové pojezdy a výsuvy firmy Blum. Dvířkové závěsy s tlumeným dorazem. Šuplíkové výsuvy s tlumeným dorazem. Bezmadlové dotykové kování Blum Motion se systémem TIP ON, kdy je možné dvířka skříní neosadit žádným madlem. Dvířka a šuplíky se ovládají pouhým dotykem.

Kliky, mušle, nebo posuvné kolejnice do posuvných dveří firmy M&T nebo TWIN.

Madla dvířek si většinou necháváme dělat na míru. Většinou pracujeme s madly minimalistického designu, aby co nejméně rušil dojem celkového designu nábytku. Ke dřevu kombinujeme madla a úchytky z eloxovaného hliníku, kartáčované nerezové oceli nebo práškově lakované oceli.

Plynové vzpěry pro otevírání poklopu schodiště je vždy nutné vyladit na míru konkrétním okolnostem jako je váha poklopu rozměry ramene a přesné poziční umístění vzpěr vůči páce, kloubům a středu otáčení. Plynové vzpěry mají životnost okolo 10.000 cyklů. Jejich seřizování spočívá v odpouštění stlačeného plynu uvnitř pístu.

výroba poklopu voskování nábytku výroba dřevěných schodů výroba polstrované postele řezání dřeva výroba dubové postele

Montáž nábytku a doprava

Doprava a montáž nábytku je nedílnou součásti úspešného předání projektu. Každý nábytek či pevný a vestavný prvek interiéru se nejprve po své výrobě musí dopravit na místo montáže po dílech.

montáž schodiště pracovní uniforma obal schodiště při montáži lepení schodů montáž zárubní montáž postele

Vyjímečná spolupráce

Spolupráce se studiem designových svítidel Rendl light studio.

Naše exklusivní spolupráce vám umožňuje vybavit si interiér designovými svítidly za velmi zajímavé slevy. Pomůžeme vás s vhodným výběrem těch pravých svítidel.

Krásné dřevo exklusivně vyrábí designová dřevěná schodiště na míru ve spolupráci se svou partnerskou firmou Krásné schody.

Krásné schody jsou špičkou v oblasti designových schodišť na míru. Schodiště je pro nás šperk a vizitkou interiéru.

Nabídka designérských a projekčních služeb Ateliér GMP.

Za vysokou estetickou úrovní našich produktů stojí kvalifikovaný designérský a architektonický tým. Specializací ateliéru je průmyslový a produktový design, interiéry, nábytek a architektura.

design studio design schody design svítidla